BUGÜNE NASIL GELDİK?

TIM, JON, PETE VE PERO TARAFINDAN İLK ORTAKLIK KURULDU

1996 güzel bir yıldı; şarap veya havanın güzel olmasından çok, I-AM’in tohumlarının atılmasından dolayı. İki ortaktan biri müşteriler için başarılı perakende çözümleri ararken, diğeri ise bunları uygulayabilecek kaynaklar sunuyordu. 6 ay içerisinde bu iş ilişkisi resmileştirildi ve Mayıs 1997’de ajansın ilk ortaklığı kuruldu.

Perakende tasarımına dayanan köklerimizin hızlıca boy atmasından sonraki mantıklı adım, müşterilerimizin bizden talep ettiği ‘marka tasarımı’ ve ‘marka stratejisi’ ekiplerinin kurulması oldu. Bu ekiplerin çalışacak bir alana ihtiyacı vardı. Böylece 1865’te yapılmış 2. derecede tarihi eser statüsündeki Old Schoolhouse, Doğu Londra’daki evimiz oldu ve marka kişiliğimizin kreatif bir parçası haline geldi.

Mart 2006’da, verdiğimiz danışmanlığın boyutu orijinal hizmet yapımızı aştı. Yeni bir marka, isim ve kimlikle I-AM associates olarak, müşterilerin talepleri doğrultusunda 360 derece marka yaratma hizmetleri sunmaya başladık.

2008 yılında I-AM, dinamik ve yükselişte olan bir pazara açıldı. Garanti Bankası projesinde firmanın çalıştığı iki genç Türk mimarın ortaklığı ile I-AM İstanbul kuruldu. I-AM İstanbul yıldırım hızıyla başarıya ulaşmakla kalmadı; şu anda Londra’nın çalıştığı tüm konularda ve daha fazlasında hizmet veriyor.

2010 yılında geliştirilen yeni konseptimiz, I-AM Beyond, müşterilere – ve bize – yepyeni bir gelir akışı yaratırken, marka bilincinin nasıl yaratılacağı ve sürdürebileceği konusunda yepyeni bir düşünce biçimini de beraberinde getirdi.

Mumbai ofisimiz 2011’de açıldı. I-AM Mumbai mega ölçekte büyüleyici bir fırsat. Dünyanın bu bölgesini, yerel markaların uluslararası arenaya yükselmelerine yardım edebileceğimiz geniş bir fırsatlar denizi olarak görüyoruz.

Attığımız her adımla marka bilinirliği  ve karlı müşteri deneyimleri yaratma kabiliyetimiz daha da iyileşiyor, bu başarı da sayısı 100’u geçen uluslararası ekibimizin ve tabii ki Londra Schoolhouse’ın toplamı.

SHOREDITCH’TE THE OLD SCHOOLHOUSE’A YERLEŞTİK.

YENİ BİR MARKA, ÜNVAN VE KİMLİK: ‘I-AM’ ASSOCIATES

EMRE VE ERTUĞRUL’LA 'I-AM' İSTANBUL KURULDU

STRATEJİK DÜŞÜNCE VE DENEYSEL PAZARLAMA HİZMETLERİ SUNAN ‘I-AM’ BEYOND KURULDU

‘I-AM’ MUMBAİ AÇILDI

‘I-AM’ INSIGHT VE ‘I-AM’ DIGITAL EKİBE KATILDI

‘I-AM’ ASSOCIATES MARKA İSMİ I-AM‘E DÖNÜŞTÜ

I-AM DUBAİ’DE YENİ BİR OFİS AÇTI